четвер, 20 березня 2025 р.


 Національний тиждень поезії 2025

"Пісня тисячі голосів"

#watchUaPoetry Інформаційно- ресурсний центр Book-Space  долучається до флешмобу  започаткованого Українським інститутом книги в рамках Національного тижня читання поезії 2025 "Пісня тисячі голосів" Поезія- це спосіб почути одне одного. Вірші стають способом відчути підтримку і взаєморозуміння. Це чудова нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.













 

вівторок, 18 березня 2025 р.

Визначення найкращого читача шкільної бібліотеки
 
📜🌸 “Лесина весна” — поетичний захід у день народження Ліни Костенко 🌸📜

Сьогодні, у день народження видатної поетеси Ліни Василівни Костенко, ми вшанували пам’ять цієї геніальної жінки та провели натхненний захід поезії «Лесина весна».

🌿 Цей захід став символом незламності духу обох видатних поетес — Лесі Українки та Ліни Костенко. Учні 3-х та 4-х класів продемонстрували нові грані творчості Лесі Українки, декламуючи її поезії та створюючи неповторні образи, що торкалися серця кожного присутнього.

📖 Під час заходу прозвучали глибокі, емоційні та вічно актуальні твори:

✨ «Contra spem spero» — про силу надії попри труднощі;

🇺🇦 «Краса України, Подолля» — оспівування чарівності рідного краю;

🛡️ «Мово, чому ти не тверда, як криця» — заклик до стійкості та боротьби;

🌅 «Вже сонечко в море сідає» — ніжна лірична картина вечора;

🌸 «Давня весна» та «Літо красне минуло» — ода природі та її циклам;

🎵 «До мого фортепіано» — роздуми про мистецтво і натхнення;

⏳ «Як я тебе люблю оці години праці» — про радість творчої праці;

🎶 «Гімн» — заклик до єднання та сили духу;

👧 «Тішся, дитино, поки ще маленька» — теплі слова про щасливе дитинство.

✨ Усі виступи були пронизані щирістю, емоціями та вдумливим осмисленням творів Лесі Українки. Учні не просто декламували вірші — вони занурилися у світ її творчості, відкривши її нові грані.

❤️ Дякуємо всім учасникам, вчителям за підготовку дітей, а  також Матяш Катерині Ігорівні та Басюк Анастасії Миколаївні за проведення цього творчого заходу, що подарував глядачам атмосферу тепла, натхнення та любові до українського слова.







пʼятниця, 14 березня 2025 р.

  "Віртуальна подорож музеєм Шевченка".

14 березня бібліотекарями закладу у співпраці із класним керівником 5-Г класу Похилько Л. В. було проведено бібліотечний урок для 5-Г класу "Віртуальна подорож музеєм Шевченка". 

Під час заходу учні мали змогу заочно побувати в музеї Тараса Шевченка в Києві, дізнатися цікаві факти із життєпису Кобзаря, відгадувати поезії за емоджі та навіть погортати сторінки "захалявної" книжечки Шевченка - відомої збірки "Кобзар".








понеділок, 10 березня 2025 р.



✍️ Зустріч з письменницею Дар'єю Паламарчук

10 березня у  наших першокласників розпочався тиждень «Книжковий буквограй». Цей день був наповнений любов'ю до читання та творчості! ❤️

Читацький челендж “З любов'ю до читання”

На ранковій зустрічі було оголошено про початок  читацького челенджу, його правила та умови. Діти активно ділилися розповідями  про свої улюблені книги, читали вголос, обговорювали сюжети, ділилися своїми враженнями та вчилися аналізувати прочитане. 


Особливою подією дня стала зустріч з талановитою письменницею Дар'єю Паламарчук. Діти були в захопленні від її розповідей про творчість, про те скільки часу потрібно для створення книг.  Першокласники  отримали відповіді на свої запитання про написання книг. Родзинкою зустрічі стали ілюстрації у книгах письменниці, які за допомогою смартфона оживали! Пані Дар'я надихнула маленьких читачів на нові літературні пригоди!







пʼятниця, 7 березня 2025 р.

 У межах тижневика "Шевченко вічний, як народ" для учнів 7-А та 5-В класу було проведено бібліотечний урок "Віртуальна подорож до музею Тараса Григоровича Шевченка".


Під час уроку ліцеїсти мали унікальну нагоду "прогулятися" виставковими залами Національного музею імені Тараса Шевченка, ознайомитися з його експозицією та дізнатися більше про життя і творчість Великого Кобзаря.


Учні створювали мапу туристичних маршрутів "Шляхи Кобзаря", досліджуючи місця, пов’язані з життям Шевченка. Особливо їх зацікавила розповідь про мистецький спадок Шевченка як художника—його талановиті картини та графіку.


На завершення діти переглянули віртуальну виставку "І лине дух Шевченка над Україною моєю", що ще більше поглибило їхнє розуміння значення поета для української культури та історії.






 "Як створюється книга" Сьогодні до нашого закладу завітали представники вінницького видавництва «Вишенька». Учнівські колективи 3...